KONCERTY

16. 11. 2002 NYMBURK, DĚLNICKÝ DŮM
BINIČ FEST III

Plakát z festivalu

Binič fest: pestrá škála rocku

        Letošní Binič fest, který se uskutečnil v sobotu v Dělnickém domě, se nesl především ve znamení tvrdších odnoží rockové muziky. O tom že se jednalo skutečně o běh na dlouhou trať ( začínalo se v 16 hodin a končilo téměř ve 2 ráno ), se mohli přesvědšit všichni ti,kteří vytrvali až do konce.
        Velkým zklamáním však bylo, že legendární punková skupina P.S. na akci nakonec chyběla. Festival zahajovala pražská formace Baraki, která se marně snažila vyburcovat příchozí z letargie. Ovací se dočkali po zahrání jedné starší skladby z repertoáru nesmrtelné Metalliky.
        Ani poděbradští Zády neměli lehkou situaci, zvláště když diváci prahli spíše po jednodušších a říznějších písničkách. Teprve závěr jejich vystoupení zvedl některé z fanoušků tohoto tria ze sedadel. Skutečnou hudební lahůdkou bylo Svoboda & Vetešník jazz duo,které si rovněž získalo nemalou přízeň publika, a to nejen díky poetickým názvům svých skladeb typu "Paní kolik je hodin?",ale především svou instrumentální ekvilibristikou. Lyští Legion kteří hrály nekompromisní death metal, rozproudil zatím ještě převážně sedící publikum, takže když po nich vystoupila místní punková Litinová Vana,měla jasně vyhráno. Její repertoár tvořily hlavně skladby z loňského alba Kulhavka, ale i pár novinek a jedna vynikající předělávka někdejšího uchvatitele dívčích srdcí Pavla Horňáka. Kapela Vkratkosti která zaskakovala za P.S., se svým názvem může honosit oprávněně. Její vystoupení bylo jedno z nejkratších, což bylo ale spíše na škodu, protože tato trojice z Lysé nad Labem se opravdu neměla za co stydět, o čemž svědčil i nemalý zájem posluchačů.
        Vůbec největší úspěch mezi rockovými fajnšmekry však slavila pražská formace Apple juice, která svými chytlavými melodiemi nakazila značnou část již společensky unaveného publika.
        Tradiční problémy s ozvučením sálu se nevyhnuly ani této akci, ale při vystoupení některým zběsilých formací (Inkogruence) se daly snadno ignorovat.
Viktor Dobrev
Týdeník Nymbursko 20.11.2002


Zpět